TABLETKI Z JODKIEM POTASU - O JAKIM ZAGROŻENIU MOWA?

0 Wyswietleń
Opublikowane
LINK DO MATERIAŁU https://rumble.com/v1lcp8x-tabletki-z-jodkiem-potasu-o-jakim-zagroeniu-mowa.html

Jodek potasu to substancja blokująca wchłanianie radioaktywnego jodu-131. Podaje się ją w przypadku zagrożenia radiologicznego, a zaangażowani mogą być w to dyrektorzy szkół. Tak wynika z informacji, które napływają od dyrektorów do Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Oświaty.

O jakim zagrożeniu mowa? Dystrybucja jodku potasu związana jest z walkami w okolicach Zaporoskiej Elektrowni Atomowej, ostrzeliwanej przez Rosjan. W poniedziałek MSWiA informowało o przekazaniu tabletek z jodkiem potasu do komend powiatowych Państwowej Straży Pożarnej, podkreślając, że jest to „standardowa procedura”. MSWiA nie odpowiedziało na nasze pytania, czy to ono odpowiada za zaangażowanie w akcję dyrektorów szkół, choć jest to prawdopodobne, skoro pracują nad nią też wojewodowie. Zaś rzecznik komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski przekonuje nas, że strażacy są gotowi na pomoc w dystrybucji.
Kategorie
Wolność-i-Anarchia
Prawda to nasza broń.
WSPIERAJ PROJEKT.
Każda wpłata to więcej tłumaczeń i więcej materiałów, które trafiają do ludzi.
POMAGAJ TWORZYĆ TREŚCI
POSTAW KAWKĘ
Pomagaj głosić prawdę. Dziękuję MF777.