TABLETKI Z JODEM POTASU TRAFIŁY DO KOMEND PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ

0 Wyswietleń
Opublikowane
LINK DO MATERIAŁU https://rumble.com/v1l7le7-tabletki-z-jodem-potasu-trafiy-do-komend-pastwowej-stray-poarnej.html

W ubiegłym tygodniu do komend Państwowej Straży Pożarnej przekazano tabletki zawierające jodek potasu – informuje w komunikacie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przekazanie tabletek ma związek z informacjami o walkach w rejonie Zaporoskiej Elektrowni Atomowej na Ukrainie. Resort zapewnia, że jest to standardowa procedura, przewidziana w przepisach prawa i stosowana na wypadek wystąpienia ewentualnego zagrożenia radiacyjnego.

Jednocześnie informujemy, że w obecnej chwili takie zagrożenie nie występuje, a sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Polską Agencję Atomistyki. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa są w ciągłej gotowości, a odpowiednia ilość jodku potasu jest zabezpieczona dla każdego obywatela Polski – napisano w komunikacie.
ZRÓDŁO https://remiza.com.pl/tabletki-z-jodem-potasu-trafily-do-komend-panstwowej-strazy-pozarnej/
Kategorie
Trinity-WiA
Prawda to nasza broń.
WSPIERAJ PROJEKT.
Każda wpłata to więcej tłumaczeń i więcej materiałów, które trafiają do ludzi.
POMAGAJ TWORZYĆ TREŚCI
POSTAW KAWKĘ
Pomagaj głosić prawdę. Dziękuję MF777.